Sziasztok!

Ez az oldal érdekkeségekről, állatokról,sztárokról,telefonokról és minden ami érdekes!(Az oldalt frissítjük folyamatosan)

Sony Ericsson Xperia, LG Optimus,Samsung Monte,LG Viewty Snap


Legújjabb divat szerinti divatos mobiltelefonok: - Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro:


X10 Mini Pro: Aprócska, szépséges, okoska, csajos mobiltelefon:


Ha már az androidos csúcstelefonok teljes repertoárját kiveséztük, akkor nehéz lenne folytatni a sort, de a Sony Ericsson gondoskodott érdeklődést keltő fordulatról. A nehézbombázók után eljött az ideje a könnyed, nőies androidos apróságoknak is. Az X10 Mini és Mini Pro meglepően jó benyomást keltett.

A női telefon továbbra is nehezen értelmezhető kategória, hiszen általában a gyártók letudják annyival, hogy cirádás, színes, többnyire rózsaszín, esetleg kicsi. Nos ettől a Sony Ericsson sem rugaszkodott el túl messzire, hiszen az X10 Minik az Android operációs rendszert futtató mobilok közül a legkisebb méretűek, és szinte természetesen hatott az is, hogy a készülékek hátlapja cserélhető, s a felhasználók választhatnak az unalmas fekete helyett fehér, szürke, zöld, piros, narancs, vagy rózsaszín (női olvasóink kedvéért: gyöngyfehér, lime, pink, vörös, ezüst) hátlapból is.

A színek mellett, ahogy említettük, a másik nőies vonás a méret. A 4 hüvelykes Sony Ericsson Xperia X10, a 3,7 hüvelykes HTC Desire vagy a 3,2-es HTC Legend mellett az X10 Mini 2,55 hüvelykes képernyőátlója mondhatni nevetségesen kicsi, de a megfelelő kezekben, használat közben ez mégsem jelentkezik hátrányként. Értelemszerűen nem a videolejátszás istene lesz a mobil, sőt még fotókat nézegetni sem földöntúli élmény rajta. A kijelző sem AMOLED, hanem egyszerű TFT, a felbontása pedig mindössze 240x320 (QVGA). Így mindössze ötödannyi képpont áll rendelkezésre, mint a Desire vagy az Xperia X10 esetében.

Kevesebb pixel, több kraft

A kisebb felbontást használat közben nem feltétlenül lehet majd észrevenni, főleg, hogy méretben is kisebb a kijelző, így a szemünk nem érzékeli sokkal rosszabbnak a minőséget. Talán az egyetlen fájó pont, hogy a TFT fényereje és színei messze elmaradnak az AMOLED-éhez képest, ezért az apró ékszer nem lesz túl csillogó. A kevés pixel viszont előny a teljesítmény tekintetében, hisz ugyanaz a 600 MHz-es Qualcomm ARM processzor kap helyet az X10 Miniben mint a jóval nagyobb felbontású HTC Legendben. A használat során azt tapasztaltuk, hogy a menük gyorsak, a kezelés reszponzív, az aprólékosabb érintések esetén is korrekten az történik amit elvárunk. Nincs lassulás, nincs késés.

A 930 mAh-s akkumulátor viszont érezhetően kevés a telefonba, bár ennél nagyobb valószínűleg nem fért volna bele. A nagyobb okostelefonoknál már megszoktuk az 1200-1500 mAh kapacitást, amivel aktívabb használat mellett egy napot ki lehet bírni. Az X10 Mini 930 mAh-e viszont tartósabb GPS, Wi-Fi és kijelző használat mellett képes fél nap alatt is megadni magát. Egy kő egyszerű Nokia telefonhoz szokott nő imádni fogja az új elérhető funkciókat, sőt, szinte egyből még okosabbnak érzi saját magát is, hogy a zsebébe kerül az internet, a térkép és a közösségi web is. Ugyanakkor érdemes a szocializációs folyamatban az újdonságok elsajátítása mellett arra is figyelmet szentelni, hogy a készüléket nem háromnaponta kell tölteni, hanem szinte folyamatosan. Itt sem a hanghívások miatt kell aggódni, könnyedén lehet vele órákat csevegni, egy bekapcsolva felejtett GPS viszont nagyon hamar kimeríti az erőforrásokat.

Szépséges

A Sony Ericsson erőssége az utóbbi időben a dizájn, legalábbis ami a külsőségeket, a hardvert illeti. Az X10 Mini is tetszetős, igazán szép darab. Az Xperia hangulatnak nem is tett rosszat, hogy össze lett nyomva, teljesen egységes marad így is a kialakítás, a nagy Xperia X10-hez képest a különbség annyi, hogy az alsó gombsor hangsúlyosabb, maguk az ívek, szélek, a keret viszont ugyanaz maradt. Az X10 Mini és az X10 Mini Pro szemből nézve nem is különböztethető meg, mindössze annyi a differencia, hogy a Mini Pro kapott egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzetet. Ezt leszámítva mindössze a belső elrendezésében különbözik a két mobil. Kívülről ebből talán annyit lehet észrevenni, hogy az X10 Minin fedlapos rejtett microUSB-csatlakozó van, a Mini Prón pedig a billentyűzet alá, technikailag a mobil oldalára került egy nyitott csatlakozó. A kettő közül ezt jóval kényelmesebb használni, a gyakori töltéskényszer miatt a fedlapos megoldás hiába szebb, idegesítő.

A Mini Pro billentyűzetétől a mobil méretei miatt azt vártuk hogy pici lesz, kényelmetlen és nem jól használható. A valóság ezzel éppen ellentétes, a klaviatúra sokkal nagyobb, mint a candybar QWERTY-s telefonok esetében, például a Blackberry-knél, sőt sokkal könnyebb vele gépelni, mint a nagyobb méretű Xperia X1-gyel vagy X2-vel. Ennek oka, hogy a gombok közti távolság elég nagy, illetve a billentyűk kidomborodnak a síkból. Nagyon gyorsan, pontosan, félreütések nélkül lehet vele gépelni akár kettő perc használat után. Ez fontos szempont lehet azoknak, akik nem bírják megszokni a virtuális QWERTY-t hónapok alatt sem.

Billentyűzet nélkül nem menő

Az X10 Mini viszont nélkülözi a kicsúsztatható billentyűzetet, ami a 2,55 hüvelykes átmérőjű kijelzővel együtt azt jelenti, hogy a gépelés kínszenvedés lesz vele. Ha lekattintunk egy szövegmezőt, akkor megjelenik a virtuális billentyűzet. Mivel egy teljes virtuális QWERTY nem férne ki az apró kijelzőre, ezt a fejlesztők nem is erőltették, a kijelzőn megjelenő gombok a telefonok  egy gomb, három betű kombinációban tudunk gépelni. A nagy, támogatott nyelvek beszélőinek ez talán még vállalható a prediktív szövegbevitel mellett, de magyarul elég gyenge teljesítményt nyújt, hiába a szótár. A “Szia, mindjárt ott vagyok, csak kések öt percet” mondat elsőre a Sony Ericssonnál így hangzik: “Szia, mindjárt mtv vagyok, apák őt percet”.

Szorgalmas tanítgatással persze lehet javítani a helyzeten, illetve a két szavas ajánlás néha segít, de figyelembe véve az SMS szleng, vagy csak a beszélt magyar nyelv, az ékezetek és a toldalékolás sajátosságait, ez nem nyerő. A normál multitap módszerrel pedig ember vagy asszony legyen a talpán, aki nekiáll chatelni vagy egy hosszabb e-mailt megírni.

Érthető és jól használható menü

Ha eltekintünk ettől a kellemetlenségtől, akkor viszont egy nagyon kellemes kezelőfelületet kapunk. A Timescape és a Mediascape miatti csalódottságot is képes feledtetni, hogy a svéd-japán cég fejlesztői ezúttal rá voltak kényszerítve, hogy kieszeljenek egy használható kombinációt és sikerült is nekik. A pici kijelzőn értelemszerűen az alapértelmezett 4x4-es felosztású Android home screen nem működik, widgeteket sem tudunk egymás mellé dobálni azonos oldalra.

A bármilyen kis tenyér számára is könnyen teljesen átfogható kijelzőn a Sony Ericsson fejlesztői a négy sarkot alakították át menüpontokká, így biztos hogy nem nyom senki véletlenül mellé, amire a kicsi kijelzőn egyébként nagy esély lenne, ha a menüpontok közvetlenül egymás mellett helyezkednének el. Sajnálatos, hogy ez az elv nem terjed ki mindenre, csak egyes funkcióknál jelenik meg a főmenün kívül, például a fényképezőgépnél. Középen mindig az aktuális widget köszön felénk, másikra váltani az ujjunkat jobbra-balra húzva tudjuk. A képernyő tetejéről az értesítési menüt, lentről pedig a telepített programok listáját tudjuk kihúzni.

Fejlődésben persze lehet reménykedni, hiszen ősszel a Sony Ericsson végre előhozakodik az Android 2.1-gyel, s előfordulhat, hogy ezzel egy időben a saját fejlesztésű felhasználói felület is fejlődik. Az Android 1.6 hiányosságai egyébként sokkal kevésbé zavaróak ezen a mobilon, ugyanis a kis méret miatt teljesen más a felhasználói réteg, teljesen más felhasználási szokásaihoz kell illeszkednie.

Fel sem tűnik, hogy okostelefon

Az X10 Mini és a Mini Pro önmagában is egy rétegtelefon, s a szoftveres kialakítás is inkább ez irányba tereli. Az univerzális lehetőségek és a teljes szabadság helyett itt a könnyű, egyértelmű használatóságra való törekvés érhető tetten. Egy átlagos, feltételezhetően nem technológiai érdeklődésű női felhasználó számára már a gyári programkínálat is elegendő lehet, de szakértő kezek percek alatt kiegészíthetik ezt néhány hasznos programmal. Ezek után használója nem fog azon gondolkodni, hogy vajon hogyan kell kezelni egy okostelefont, mindent tálcán kap. Az újdonság az lesz, hogy a telefonnal már lehet e-mailezni, Facebookot használni és térképet nézegetni vagy akár navigálni is.

Eközben a mobilnak nem kell szégyenkeznie hardveres képességei miatt, hisz a menük és az alkalmazások meglepően gyorsak. Ugyanígy a HSPA-modulnak és szintén a relatív gyors processzornak köszönhetően az internetezési sebesség is korrektnek mondható. Az Index.hu főoldal 17-20 másodperc alatt töltődik be Wi-Fi hálózatot használva, igaz Flash nélkül. Összehasonlításképp egy 1GHz-es Snapdragon processzorral szerelt HTC Desire-n 12-16 másodperc ugyanez, igaz, Flash-sel együtt. A GPS egységével sem volt probléma, normál körülmények között hidegindításból mindig kevesebb mint 40 másodperc alatt megtalálta pozícióját a mobil.

Nőknek való

A mai lányok már nem csak sms-ben csivitelnek, hanem Facebookoznak is, egész nap leveleznek, és persze jegyezzük meg, hogy néha el is tévednek, a táskájukban pedig minden köbcentiméternyi hely számít. A Mini Pro éppen erre kínál kompromisszumok nélküli megoldást. Tesztünk alatt főként női kézben volt mindkét készülék, s meglepő volt, hogy egyáltalán nem kellett tanítani az operációs rendszert, a menüket, az alkalmazásokat. Persze bizonyára számít, hogy egy okostelefon egy okos lányhoz kerül-e, de a férfias Droid vagy Nexus One mellett itt nem csak a külső, de a belső is feminim lett.

Ha bárki Androidra váltásra szánja magát, akkor teheti ezt családilag is, s nem kell tovább két platformon is képezni magát, hogy válaszolni tudjon a kínos kérdésekre. Üzleti felhasználásra viszont szigorúan ellenjavallott. A kis kijelzőn a Facebook még jól mutat, de fontos leveleket fárasztó átlátni ha folyamatosan scrollozni kell, a korlátozott akkuidő pedig nem szerencsés kritikus alkalmazásban. Árban talán kissé magasra lőnek az apróságok, az X10 Mini 65-70 ezer forintos áron kapható függetlenül, míg testvére a Mini Pro 75-80 ezerbe kerül.

Feltételezhetően ezen az áron nem fognak sorban állni érte a lányok, de amennyiben bekerül a szolgáltatók kínálatába, akkor népszerű darab lehet kedvezményesebb áron, vagy részletfizetéssel. Ha valaki örlődik, hogy melyik verziót válassza magának vagy kedvesének, akkor a HWSW tanácsa mindenképp az, hogy szigorúan csak a QWERTY-s Mini Próra érdemes lecsapni. A pici kijelző sikít egy kisegítő beviteli eszközért, s ezúttal a Sony Ericssonnak sikerült nagyon jól eltalálnia ehhez a formát is. Akár gyerekeknek is tetszhet.


LG Optimus

Az élet kaland, ha TE alakítod.

LG Optimus GT540

Természetesen cikkünk tárgyáról, az LG Optimus GT540-ről van szó. Optimus? A szó jelentése "legjobb", de sokunknak inkább a Transformers filmekben szereplő, nemes szívű... kamion robot juthat róla az eszünkbe. Bár a filmeket az LG is támogatta, az új készülék névválasztásánál nem kell efféle párhuzamokat látnunk, egy új széria elnevezéséről van szó, ez tehát az első Optimus, "az" Optimus, melyet a Cookie-hoz hasonlóan egyéb jelzőkkel illetett modellek fognak követni. LG Optimus Fresh? Még az is lehet, hogy ilyen is lesz.

LG Optimus GT540

Ennyire kár is lenne előre szaladni, ne is tegyük meg, nézzük inkább, hogy milyen tartozékokat rejtettek a masina amúgy rendkívül apró dobozába. Elájulva nem leszünk, a hálózati töltőfejen, az abba passzoló adatkábelen és a sztereó headseten kívül nem kapunk semmit az Optimushoz, de ezért árért igazság szerint nem is nagyon várhatunk többet. Mindenesetre környezetvédelmi szempontból örvendetes, hogy a cuccot egy olyan apró dobozba préselték bele, aminél még a legolcsóbb modellek is nagyobban szoktak utazni. Követendő példa.

Külső

A tesztidőszak során több ismerősöm is azt mondta, hogy szerintük a GT540 az utóbbi idők egyik legszebb LG készüléke, de hogy őszinte legyek, én ezzel a GD880 létezésének fényében nem tudtam egyetérteni. Persze nekem is tetszik a formaterv, főleg az enyhén befelé ívelő felső törésvonalak és a nagyon lekerekített sarkokra figyeltem fel, mivel különlegesek, de összességében azért azt mondanám, hogy az Optimuson látszik, hogy nem egy különösebben drága eszköz. Ami persze nem is baj, nem kell mindennek többnek látszódnia, mint ami. A 109 x 54,5 x 12,7 milliméteres kiterjedés és a 115,5 grammos tömeg átlagosnak mondható, a feketében, fehérben és pinkben is létező eszköz női és férfi kezekbe egyaránt beleillik. Az összeszerelés minősége rendben van, az anyaghasználat viszont nem a legjobb, mert bár a fémnek látszó műanyagok gyönyörködtetik a szemet, nem túl ellenállók, az LG-nél tett legutóbbi látogatásom során láttam pár nagyon leharcolt GT540-et. Elsősorban a hátlap tűnik hajlamosnak a kopásra, a tulajdonosoknak tehát azt tanácsolhatom, hogy fölöslegesen ne gombfocizzanak vele az asztalon, mert szemmel láthatóan nem viseli jól.

LG Optimus GT540

Az előlap tetején a fektetett nyolcasalakba elhelyezett rácsot láthatjuk meg elsőnek, mely természetesen nem más, mint a telefonhangszóró. Szinte rögtön alatta találjuk a 3 hüvelyk átlójú, 320 x 480 pixeles felbontású rezisztív TFT érintőkijelzőt, melynek minősége, fényereje és napfényben való olvashatósága kifejezetten jó, érintésérzékelése pedig meglepően kellemes. Elsőre kapacitívnak hittem, de pár perc használat azért észrevettem a különbséget, főleg a gépeléssel voltak nehézségeim, melyek az egész tesztidőszak során megmaradtak, de erről majd az ide vonatkozó résznél lesz szó bővebben. A kijelző alatt egy indokolatlannak tűnő üres sáv helyezkedik el, mely nem véletlenül van ott: két érintésérzékeny gombot takar (almenü és vissza), melyeket meglepően jól lehet használni. Alulra három fizikailag is létező billentyű került, alattuk semmi említésre méltó nincs.

LG Optimus GT540


A hátlapról nem tudok túl sok dolgot elmondani, letisztult és egyszerű, véleményem szerint szép. Alulra egy LG logó, felülre egy 3 megapixeles, autofókuszos kamera került, melynek műküdését nem segti ledes segédfény. Úgy tűnik, hogy a nyomott árért cserébe nem csak a kijelzőn, hanem a kamerán is kénytelen volt spórolni a gyártó, amit én nem tartok katasztófális dolognak, de nyilván vannak olyanok, akik hiányolni fogják a nagyobb felbontást.

LG Optimus GT540

A masina tetején egy 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet árválkodik. Balra a hangerőszabályzó gombok, alulra a mikrofon, jobbra pedig két billentyű (exponáló és egy gyorsindító), valamint a fedlappal takart microUSB csatlakozó került. A microSD foglalatot a stabilan rögzülő hátlap levétele után érhetjük el, a kártyacseréhez nem szükséges eltávolítanunk az akkumulátort.

Hardver, operációs rendszer, sebesség

Bár konkrétumokat még nem mondtam, a kedvező árról már többször is esett szó a cikkben. Valószínűleg sokakban felmerült hát, hogy az LG nem csak a rezisztív kijelzővel és a relatíve kis felbontású kijelzővel kellett, hogy megfizesse ennek az árát, hanem a hardverből is vissza kellett, hogy vegyen - a Windows Mobile idejében ugyanis ez volt a jellemző, ha egy telefon olcsó volt, akkor biztos, hogy lassú processzor működött benne. Jó hírekkel szolgálhatok: a koreaiak nem herélték ki az Optimust, abban a HTC Legendből és Sony Ericsson Xperia X10 miniből is megismert hardver dolgozik. A processzor tehát egy lebegőpontos számítóegységgel is ellátott, 600 MHz-es órajelen ketyegő Qualcomm MSM7227, mely most harmadszorra bizonyította rátermettségét. A memória 256 MB RAM-ból és ugyanennyi ROM-ból tevődik össze, a felhasználó számára körülbelül 120 MB hely jut adatainak tárolására, melyet ugye microSD kártyával bármikor bővíthet.


LG Optimus GT540

Az eszközön jelenleg az Android operációs rendszer 1.6-os verziója fut, melyet több szempontból is felturbózott a gyártó. Ennél is jobb hír viszont, hogy bár pontosan nem tudni, hogy mikor, de a köveljövőben elérhető lesz a 2.1-es verzió is, mely rengeteg új szolgáltatással fogja bővíteni a szerénynek amúgy sem nevezhető repertoárt.

Kezelőfelület, szoftverek

Az Android rendszer kezelőfelületének felépítését egy átlagos Mobilarena olvasó valószínűleg már legszebb álmából felkeltve is tudja, épp ezért nem is szeretnék belemenni a részletekbe. A masinát a készenléti módból a hívásbefejező gombbal tudjuk feléleszteni, a képernyőzárat a Google Nexus One-ból megismert csúszkával tudjuk feloldani, ami azért klassz, mert egyben lehetőség nyújt a telefon egy mozdulattal történő lenémítására is. Az öt oldalból álló, horizontális irányba lapozható készenléti képernyő valószínűleg nem fog újdonságot jelenteni, a korábban Androiddal már találkozó tulajdonosok viszont hozzám hasonlóan hiányolni fogják, hogy a tálcát nem lehet lehúzni - hogy miért, arról elképzelésem sincs. Widgetekből elég sok van, az elnevezések a magyar nyelven is beszélő rendszerben teljesen egyértelműek: analóg óra, ébresztés, emlékeztető, energiagazdálkodás, FM rádió, Foursquare Friends (egy tweeter cucc), időjárás, képkeret, keresés, kettős óra, könyvjelzők, közösségi honlap frissítések, közösségi üzenetküldés, naptár, RSS-olvasó, SN állapot, üzenetek, Wapédia keresés, zene. Szép kínálat, örülök, hogy a gyártó erre is odafigyelt.

LG Optimus GT540LG Optimus GT540

A főmenübe az alul lévő virtuális gombbal jutunk el, melynek hasznos funkciója, hogy jelzi azt is, hogy a készenléti képernyő melyik oldalán vagyunk épp, mellette pedig két permanensen jelen lévő gomb is található, melyek közül a baloldali a telefonos funkciók közé (névjegyzék, hívásnapló, tárcsázópad), a baloldali pedig az üzenetekhez vezet. A főmenü rácsos elrendezésű, egyszerre tizenhat ikon fér ki a kijelzőre, a listában vertikálisan tudunk görgetni. Az almenük úgy néznek ki, mint bármelyik androidos készüléken, színsémát nem lehet váltani, mindenképp a fekete háttérrel és a fehér betűkkel leszünk kénytelenek dolgozni.

LG Optimus GT540A szoftveres kínálat részben már szintén ismerős lehet, egy teljes értékű Android rendszerről van szó, melyben ebből adódóan helyet kapott minden Google szolgáltatás (Google Talk, Gmail, Google Maps, YouTube). Extra szoftverek is szép sázmmal akadnak, van egy Foursquare névre hallgató pozíció-tweeterünk (kirakhatjuk Twitterre, hogy épp hol vagyunk), ami mellől a Quickoffice irodai szoftvercsomag, a Shazam vagy az információk könnyű keresését lehetővé tevő Wapédia sem hiányzik. A legérdekesebb viszont minden kétséget kizáróan a Layar nevű "valóságböngésző", mely a telefon kameráját, internetkapcsolatát és GPS-vevőjét képes információkat nyújtani nekünk környezetünkről. Magyarország nem szerepel a támogatott országok között, így mi kénytelenek vagyunk a más felhasználók által létrehozott rétegeket szemlélni (igen, innen az elnevezés). Nehéz lenne röviden elmagyarázni, hogy mi is ez az egész, hogy őszinte legyek, annyit én sem foglalkoztam vele, hogy tökéletesen megismerjem a működését: a lényeg, hogy a program a kamerán keresztül kapott élőképet egészíti ki információkkal.LG Optimus GT540




Samsung Monte


Bevezető

A Samsung újabban már a középkategóriában is beszédes neveket ad telefonjainak. A Barcelonában bemutatott Monte sorozat legütősebb darabja az S5620, amely már kapható a Djuice kínálatában is, eljött tehát az idő, hogy közelebbről is megvizsgáljuk. Tesztpéldányunk független telefon volt, az XXL GSM-től érkezett, s előzetesen csak annyit tudtam róla, hogy érintős, TouchWiz felület fut rajta, nem egy csúcsmodell, de azért korrekt a tudása.

Samsung S5620

A Monte szó hegyet jelent. A Bada (óceán) a Wave (hullám) és a Shark (cápa) kifejezések alkotják most a Samsung paletta egyik fontos szegletét, valakinek nagyon természetközeli élménye lehetett valami céges nyaraláson a marketingen, úgyhogy a magam részéről még várnék mondjuk korallra és kalózokra is vonatkozó fantázianeveket, de nem szeretnék ötleteket adni, illetve természetesen benyújtom a számlát, ha mégis ilyen kifejezésekkel találkozunk a jövőben.

Samsung S5620

Miután járt már nálunk elég sok érintős Samsung, ezért a magam részéről nem rajongtam az ötletért, hogy most pár napig egy újabb TouchWiz alapú telefonnal kell összekössem napjaimat, de pozitívan csalódtam. A Jet, a Diva, vagy a B5722 után nem sok jóra számítottam, a TouchWiz ugyanis tapasztalataink szerint nem tartozik a legjobban sikerült felhasználói interfészek közé, de ez az újított verzió már egész baráti.

Samsung S5620

Annyi biztos, hogy mivel ez a kütyü feltöltőkártyával most 45 lepedő, ezért jelentős sikerekre számíthat. A hívószavak mind megvannak: érintős, kamerás, wifis, GPS-szel is felszerelt telefon, ez kell a népnek, s én azt mondom, hogy a nép legyen vele boldog, mert nem fog mellé, ha a Monte sorozat csúcsmodelljét választja.

Külső

A doboz nem túl nagy, de a szükséges dolgokat tartalmazza. Ez konkrétan egy jó minőségű, agybadugós fülest, egy töltőt és egy adatkábelt jelent. A papírhalom között miniCD bújik meg, ezen ül a szinkronizációs szoftver. Memóriakártya sajnos nincs, bár a készülék belső, 200 megabájtos kapacitása egy ideig biztos elég lesz.

Samsung S5620 doboz

Rosszul indult az ismeretségünk, a Monte hátlapját leszedni elképesztően nehéz. Van ugyan egy kis mélyedés alul, de pusztán a körmünk törik bele, nekem csak segédeszközzel (kés) sikerült a plasztikot lehámoznom. Az akkumulátort felesleges volt kivenni, mert a SIM és a microSD is oldalról csúsztatható be – de előbbihez akkor is muszáj a hátlapot megbontani.

Samsung S5620

A csillogós plasztik uralja a készülékházat, az ujjlenyomat kevéssé marad meg rajta, de a szennyeződéseket ez is bőszen gyűjti. A fedlapon egy kijelző tesped, amely nem tűnik olyan nagynak, mint amennyi hely rendelkezésre áll. Pont 3 inches az ablak, ezen 240x400 képpont osztozik, a technológia pedig TFT. Ráadásul kapacitív, ami könnyű kezelést sejtet.

Samsung S5620

A kijelző alatt szokás szerint három gomb van, a két szélső a híváskezelésért felelős, a középső a visszalépésre szolgál, nem nehéz köztük eligazodni. Bal felől hangerőt szabályozó billentyűk kaptak helyet, jobb oldalon felül a microSD helye, a lezárás gombja és a kamera kezelőbillentyűje ücsörög. Felül nincs ok panaszra: microUSB és 3,5 mm-es jack csatlakozó került ide.

Samsung S5620

A csillogóan fekete hátlapon csak a kamera jelent némi változatosságot. Az oldalsó részeken viszont szép íve van a feketétől elütő színnek, ami esetünkben ezüstös volt, de létezik sárgás-aranyos kivitelben is. Az összeszerelési minőség hibátlan, ebben a Samsung legendásan erős.

Menü

A Samsung évek óta a zárt rendszeres érintős telefonjain a TouchWiz rendszert használja. Ezzel mi nem vagyunk maradéktalanul elégedettek, de a jelek szerint ők sem, mivel a Monte egy frissített verziót kapott, amely a TouchWiz 2.0 Plus nevet viseli. Jót tett a módosítás. A készülék érzékelhetően gyorsabban reagál az érintésre, a kapacitív kijelző jó partner. Így sem tökéletes, de bőven megfelelő a hétköznapi használathoz.

Samsung S5620 menü

A főképernyő három oldalas, a widgetek ezúttal nem oldalról húzhatóak elő, hanem egy kis gomb megnyomása után alulról kúsznak fel. Ez jobban kezelhető, innen kell kihúzogatni a minialkalmazásokat a kijelzőre, ott azonban megint borul a történet, hogy vidáman egymásra tudnak csúszni, különböző alakú és méretű helyet foglalnak el. Nem akarok az Androiddal példálózni, de ott a rendszer sokkal kötöttebb, ami azzal jár, hogy nem szemetelhetjük tele össze-vissza a képernyőt, hanem mindennek meglesz a helye.

Samsung S5620 menü

A testreszabhatóság viszont eléggé alapszintű. A hátteret lehet változtatni, ez oké, de a menü alatt már nem játszik. Itt ugyanis vagy fekete, vagy sötétzöld szín létezhet, az ikonok is mindig ugyanúgy néznek ki. A rajzocskák sorrendje viszont tetszőlegesen módosítható, így a kettő és fél oldalasra hízott menüben mi alakíthatjuk ki az egyes szekciókat. Nem tudom, hogy jó-e, hogy most szinte minden funkció külön ábrát kapott, egy szervezőfunkciós almenübe is belefért volna a világóra, számológép, a naptár, az átváltó, a stopper és a vekker, ehelyett most ennyivel több ikonnal kell a főmenüben megküzdenünk.

 

A betűméret nem, a betűtípus viszont változtatható: három verzió közül válogathatunk. A billentyűzár (vagy kijelzőzár) az oldalsó gombbal kiválóan működtethető, de ebben a modellben is van intelligens feloldás, amely érzékeli, hogy a lezárt kijelzőre milyen karaktert rajzolunk az ujjunkkal, s ha az felismerhető, akkor nem csak feloldja a zárat, de rögtön ahhoz a menüponthoz is ugrik a rendszer, amelyhez az általunk firkált betűt társítani tudja.

Alapfunkciók

A telefonkönyv 1000 nevet tud tárolni, az egyes emberekhez több telefonszám e-mail cím, illetve természetesen kép, csengőhang és megjegyzés is tartozhat. A keresés virtuális gombsor segítségével történik. Egészen meglepő, de ez a TouchWiz felület kinetikus görgetéssel rendelkezik, amely gyors, könnyen kezelhető, egyszóval olyan, mint amelyinnek mindig is lennie kellett volna. Most végre sikerült, velkám.

Samsung S5620 menü

Az üzenetkezelésnél viszont annak ellenére, hogy elvileg minden rendben van (SMS, MMS, e-mail) mégis van egy nagy probléma. A virtuális gombsor ugyanis csak álló helyzetben érhető el, fektetett QWERTY sajnos nincs. Ez azért furcsa, mert az ugyaniyen képernyőfelbontással rendelkező S5230-ban ez simán megoldott volt. És az is TouchWiz.

Samsung S5620 menü

A naptárban nincs meglepetés, 200 esemény és 100 tennivaló fér bele. Havi és heti nézetben látjuk az elmentett történéseket. A számológép alapfunkciós, de a világóra királyul néz ki. A stopper részidőt is mér, van diktafonunk is, amely azonban nem alkalmas arra, hogy folyamatban levő beszélgetést rögzítsünk. Az ébresztőóra öt időpont tárolására képes, ismétlődés megoldott.

Samsung S5620 menü

Játékfronton csak demo alkalmazások vannak. Viszont itt találjuk meg a Google Maps alkalmazást, amelynek ezúttal értelme is van, lévén a telefonban GPS vevő is található. A szoftveres palettát komoly navigációs program nem színesíti, de említést érdemel a Palringo nevű alkalmazás, ami egy online messenger, csak éppen itthon nem mondható túl népszerűnek.

Multimédia

A hátlapon található kamera elég fapados. Ugyan 3,2 megapixeles, de nincs autofókusz, illetve vaku sem. Éppen ezért a képkészítés igen gyorsan történik, gyakorlatilag a gomb megnyomását követően azonnal. A közeli képeknél a fentiek miatt nem számíthatunk semmi jóra, de korrekt fényviszonyok között egész jól produkál a készülék. Lent van néhány tesztfotó.

Samsung S5620 menü

Az opciók között GPS koordináták eltárolása, mosolyfotózás, panoráma felvétel, sorozatmód, mozaik elrendezés szerepel, vannak motívumprogramok, éjszakai mód, önkioldó, az exponálás hangja pedig ki is kapcsolható. A képek visszanézésekor működik a beépített mozgásérzékelő, az egyes alkotások pedig egyből küldhetőek fel közösségi oldalakra. A videók 240x320 pixelben készülhetnek el, ezek a YouTube-ra lőhetőek fel.

Samsung S5620 menü

Zenei szempontból a helyzet egyértelműen kedvező. A 3,5 mm-es jack csatlakozó lehetővé teszi, hogy gyáritól eltérő fülest is használjunk, de a tartozékként mellékelt headset is jó minőségű – feltéve, ha valaki szereti ezt az agybadugós kialakítást. A lejátszó fut a háttérben, szép, nagy albumborítót jelenít meg, az equlaizer előre tárolt sémákkal dolgozik. A készülékben van FM-rádió is, amely RDS funkcionalitással is bír, ráadásul a rádióból van lehetőségünk zenét is rögzíteni.

Adatátvitel, akkumulátor

A telefonban a maximális mobilhálózati szabvány a 3,6 Mbps sebességű HSDPA. Ez vidáman elég szinte mindenre. A készülékben található böngésző egész kellemes, az oldalakat pont olyan szélesre tördeli, hogy azok elférjenek a kijelzőn. Így nem olvashatóak a szövegek, de dupla tapintással a megadott területre nagyít a szoftver, így már használható. Elvileg flash alapú tartalmat is meg kéne jelenítsem, de nekem ezt nem sikerült előcsalogatnom. Örömteli, hogy a telefonban WLAN is helyet kapott, bár a vételi érzékenységen kicsit még lehetne erősíteni.

Samsung S5620 menü

Jó hír a közösségi szolgáltatások kedvelőinek, hogy a Facebook és a MySpace is natív kliensprogamot kapott. Előbbinél vidáman lehet kommenteket is hozzáadni a készüléken keresztül, a fotók feltöltéséről pedig már esett szó. A lokális adatátvitel Bleutooth vagy microUSB kábel segítségével valósulhat meg, ilyenkor a memóriakártya tartalma külső meghajtóként látszik, de élhetünk a szinkronizációs lehetőségekkel is, ha telepítjük a mellékelt miniCD-n ülő szoftvert.

Samsung S5620 menü

A hátlap alatti telep névleges teljesítménye 960 mAh. Ez nálam visszafogott használattal (hétvége volt) három napra volt elegendő, etetni PC-ről és konnektorból is lehet. Az indikátor nem túl szofisztikált, az utolsó két csíkocska elég hamar eltűnik, holott előtte nem merült ilyen gyorsan a telefon, erre figyelni kell.

Samsung S5620



LG Viewty Snap:

Három előd – a Viewty (KU990), Viewty Smart (GC900) és a Viewty Smile (GT400) - után piacra kerül az LG legújabb Viewty mobilja a Snap. A GM360 továbbfejlesztett fotózási funkciókkal örökíti meg az élet számunkra fontos pillanatait. A telefon 2010 szeptemberétől kapható hazánkban.

Az LG Viewty Snap elődei fejlett kamerafunkciót egyesíti: az 5 megapixeles digitális zoom-mal felszerelt kamera érintésvezérelt funkcióival gyorsan és egyszerűen fotózhatunk és készíthetünk videókat, amelyeket azonnal meg is oszthatunk közösségi oldalainkon. A 3 inches érintőkijelzős készülék kialakítását szintén a kamera optimális kihasználása ihlette, hiszen képeinket a 16 millió színű kijelző jeleníti meg, akár időrendben is a Galériában található dátum szerinti rendezésnek köszönhetően. A 12mm keskeny készülékben Java alapú Facebook, Twitter és MySpace alkalmazás található, valamint a készülék hozzáférést biztosít a Picasa és FlickR webalbumokhoz. Már ebben a készülékben is megtalálható a push email, így az LG Viewty Snap GM360 is folyamatosan jelentést ad a szinkronizált postaládák – mint például a Gmail, Yahoo, vagy Hotmail - küldeményeiről.

Az LG Viewty Snap különlegessége, hogy a három kezdőképernyője közül az egyik a LiveSquare képernyő, ahol azokat a „nethaverokat” - és természetesen telefonszámukat, a hozzájuk tartozó eseményeket, a tőlük érkező bejövő- és nem fogadott hívásokat, SMS-eket és friss Facebook bejegyzéseket - követjük nyomon, akikkel a legtöbbet tartjuk a kapcsolatot. Így a digitális közösségi létet a mindennapok részévé tehetjük. A másik két kezdőképernyő a gyorstárcsázáshoz és a testreszabható widget alkalmazásokhoz nyújt elérést.

A Viewty Snap igazodik a színes egyéniségekhez, így 3 féle - fekete, ezüst és gyöngyház-fehér – színben lesz elérhető Magyarországon, 2010 szeptemberétő



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 11
Heti: 27
Havi: 234
Össz.: 54 425

Látogatottság növelés
Oldal: Divat telefonok
Sziasztok! - © 2008 - 2024 - mindenhirek.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »